Armutlu Tatil köyü Çamur terapisi

Armutlu Tatil Köyü siz değerli kullanıcıları için tatil köyü bünyesin çamur terapi koymuş bulunmaktadır. Toprak; yaşamın 4 elementinden biri ve her yerde bolca bulunur. Yüzyıllar önce, Ayurveda’nın ayrılmaz bir parçası idi. Toprak sayısız hastalığa iyi gelen mucizevi bir tedavi olmasına rağmen bugünlerde pek bilinmiyor. Birçok spa ve sağlık merkezi toprağın bu mucizevi özelliklerini “çamur terapisi” şeklinde sizlere sunuyor.

Çamur banyosu yüzlerce yıl kadar geriye uzanan, şifa tekniğinin en eski formlarından biridir. Çamurun iyileştirici özellikleri atalarımız tarafından iyi biliniyordu. Aslında çamur banyosu, Antik Yunanlılar tarafından sıklıkla kullanılmıştır. Çamurun birikmiş toksinleri kaldırarak, vücudun dengesini geri yükleyen iyileştirici güçleri olduğuna inanılırdı. Bu rahatsızlıklardan kurtulmak için çamurun su ile karıştırılıp vücuda uygulandığı bir terapi şeklidir. Çamur gövde üzerinde hiçbir yan etkiye sahip olmayan, tamamen organik maddelerden oluşur. Çamurda bulunan mineraller; kükürt, demir, magnezyum, potasyum, bromür, iyodür, silikon, selenyum, kalsiyum, çinkodur.

Armutlu Tatil Köyü Çamur Terapisi Nedir?

4846_front_mud

Toprak, insan sağlığı için yararlı olan bir çok mineral içerir. Pek çok hastalık ve sağlık sorunlarının tedavisinde yardımcı olabileceği doğrudur. Çamur terapisinde kullanılacak olan toprağın yerin en az 4 cm altından kazılması gerekmektedir. Daha sonra çakıl, çürümüş madde ve diğer toprak kirliliklerinden temizlenmelidir. Temizlenmiş toprak, güneşte bırakılıp kendi kendine ısınarak içindeki mineraller aktive edilebilir ya da ıslatıldıktan sonra yapay olarak 50 dereceye ısıtılabilir. Bu da deri tarafından minerallerin emilmesini arttıran termal bir etkiye sahiptir.

Kullanılacağı zaman su ile karıştırılıp kil gibi bir macun oluşturulur ve cilde uygulanır. Kabuk olup düşmeye başlayana kadar güneşte beklenir. Bu yirmi dakika ile bir saat arasında bir süre alabilir. Bazı spalar uygulamayı bez şeritler ile yapabiliyor. Bu ısı kaybını önlemeye yardımcı olur. Suyun yardımıyla çamur tekrar ıslatılır masaj yaparak yüzden temizlenir. Önce sıcak su ile sonra soğuk su ile banyo yapılır. Değişen sıcaklıkların da tedavide etkisi vardır. Çamur banyosu tedavisinden sonra yıkanmak için sabun kullanmayın. Islak çamur cilde değdiğinde mineraller cilt tarafından emilir ve kan akışına katılır. Vücudun vitaminleri yemeklerden çok deri yoluyla aldığı doğrudur. Bu nedenle, bu tedavi vücudu genel olarak temizleyici bir etkiye sahiptir. Çamur terapisinden maksimum fayda elde etmek için tekrarlamadan önce en az 2 hafta kadar bir süre ara verilmelidir.

4846_vulcanetti-bergullo2-big

Eğer çamur terapisini tüm vücudunuza uygulamak istemiyorsanız, sadece yüzünüze de uygulayıp fayda sağlayabilirsiniz. Ayrıca çamur banyosuna gitmeden önce, bir şey yemediğinizden emin olun. Terapi için en uygun zaman sabahın erken saatleridir. Tedavi için kullanılabilecek farklı çamur türleri bulunmaktadır. Toprağın her türünün çeşitli sağlık problemlerini tedavi etmede farklı faydaları vardır.

Armutlu tatil köyündeki Çamur Terapisinin Faydaları Nelerdir?

Çamur terapisinin vücutta ve derideki etkileri genel olarak şunlardır;

-Ölü cilt hücrelerini temizler, daha yumuşak ve parlak bir cilt ortaya çıkarır.
-Deri üzerindeki lekeler ve yamaların azaltılmasına yardımcı olur.
-Vücuttan toksinleri temizler ve detoksifikasyona yardımcı olur.
-Tıkanmış cilt gözeneklerini açar.
-Kan dolaşımını artırır.
-Cildi nemli tutar.
-Cildin pH dengesini sağlar.
-Deride kolajen üretimini stimüle eder.
-Açık gözenekler, kırışıklıklar ve yaşlılık lekelerinin görünümünü en aza indirir.
-% 100 doğal, güvenli ve ekonomiktir.
-Göz kaslarını yatıştırıcı etkileri vardır.
-Bağışıklık sistemini güçlendirir.
-Terleme ile toksinlerin dışarı atılmasını arttırır.

Ayrıca çeşitli sistemik sağlık sorunlarının tedavi edilmesini sağlar. Bunlar;

-Cilt: Sedef, egzama, akne, cüzzam, pullu dermatozlar, ürtiker, vitiligo, kseroderma, yamalı deri, morluklar, doku onarımı

-Kas ve Eklem Sorunları: Fibromiyalji, osteoartrit, romatizma, gut, kas-iskelet ağrısı, şişlik

-Duygusal Bozukluklar: Aşırı stres, oryantasyon bozukluğu, uyuşukluk

-Göz Sorunları: Konjonktivit, göz küresinde kanama, göz enfeksiyonları ve alerji, glokom

-Solunum Problemleri: Astım, bronş-pnömonisi, difteri, göğüs ağrısı, tıkanıklık, kızamık, grip, bronşit

-Kalp Sorunları: Raynaud hastalığı, eritromelalji, akrosiyanoz, damarlarında ülser oluşumu

-Sinir Hastalıkları: Nevralji, epilepsi, travma sonrası felç

-Sindirim Sorunları: Şişkinlik, kabızlık, hazımsızlık, bağırsağın düzgün çalışmaması, kolit, enterit

-Diğerleri: hormonal dengesizlikler, böbrek sorunları, toksisite, diyabet, kızıl, kulak enfeksiyonları, Amebiazis, baş ağrısı, uykusuzluk, lösemi, anemi, kırıklar, hipertiroid, böcek ısırıkları

Armutlu tatil köyündeki Kilo Vermek İçin Çamur Terapisi Faydalı Mıdır?

4846_amur

Çamur banyosu ya da terapisi atalarımızın obeziteden kurtulmak için kullandıkları hilelerden biriydi. Şaşırtıcı, değil mi? Bu terapi fazla yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayabilir. Ancak uygun bir tedavi, düşük yağlı besleyici bir diyeti de içermelidir. Bu tedavinin termal etkisi metabolizma hızını arttırarak yağların daha hızlı yakılmasını ve kilo verilmesini sağlar. Çamur terapisi kilo kaybı için% 100 doğal bir çözümdür. Ayrıca vücuttan toksinlerin atılmasını sağladığı için özellikle sindirim olmak üzere vücudun fonksiyonlarını arttırır. Besinlerin tamamen sindirilmesi de yağların depolanmasını azaltır. Yağ dokularının yıkımına yardımcı olduğundan, Moor çamuru kilo kaybı için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca çamur banyosunun çatlakların görünümünü azaltmada da faydalı olabileceği gösterilmiştir.

Çamur tedavisi kozmetik, banyo ve güzellik ürünleri üretmek için de kullanılıyor. Bunun bir örneği ölüdeniz çamur sabunlarıdır. Bu sabun ölüdeniz çamurundan yapılır ve içerdiği yüksek mineral içeriğiyle dünya üzerindeki en zengin toprak içeriği olduğu söylenir. Yakınlarında spa hizmetleri bulamayan, çamur banyosu tutkunları için mükemmel bir seçenek olabilir. Ölüdeniz çamurunun Mısır’ın büyüleyici kraliçesi Kleopatra’nın ebedi güzelliğin ardındaki sır olduğu söylenir. Günümüzde ise vücudumuz pek çok kimyasallar, toksinler ve alerjenlere maruz kaldığından, çamur terapisi vücudumuzu bu kimyasallardan temizlemek için ucuz ve etkili bir yoldur.

Detaylı bilgi almak için veya;
Devremülk Satın alma ve Kiralama  konusunda   UYGUN FİYATLAR    için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
İletişim Bilgileri:
Telefon            : +90 212 452 52 00
GSM Telefon  : +90 532 225 30 76
WhatsApp       : +90 532 225 30 76 WhatsApp
E-Mail Adresi : info@ozkaragayrimenkul.com
Siz değerli müşterilerimize Web sitemizden en iyi hizmeti verebilmek adına Taleplerinizi Aşağıda bulunan Talep butonlarına tıklayarak çıkan Talep Formunu doldurup bize yolarsanız şayet Siz değerli müşterilerimize daha sağlıklı hizmet vermiş ola bilmenin onurunu ve gururunu Duymuş olacağız. İlğiniz için teşekkürler Size enkısa zamanda Müşteri Temsilciniz Dönecektir. İyi günler!!!!!!

Apple                             Android                                         Blackberry                                         Microsoft

Özkara Gayrimenkul © Tüm Hakları Saklıdır. 2002 - 2020